Yozgat Valimiz Kadir Çakır, Yozgat’ta görev yapan öğretmenlerle Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde, ilçelerde görev yapan öğretmenlerle de telekonferans yöntemiyle görüşerek toplantı yaptı.
 
Eğitim ve öğretimin önemine dikkat çeken Yozgat Valimiz Çakır, ilçe kaymakamlarından, okul müdürleri ve öğretmenlerden konuya oldukça hassasiyet göstermelerini isteyerek, ilimizde eğitim ve öğretimin istenilen seviyeye getirilmesi için herkesin çok çalışması gerektiğini söyledi.
Kaymakamımız Yasin Özcan’ın da öğretmenler ile Şehit Yılmaz Gündüz sinema salonunda bir araya gelerek Yozgat Valimiz Kadir Çakır’ın telekonferans konuşmasını dinlediler.
 
Kaymakamımız Yasin Özcan toplantının sonunda Öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada,” Vali Beyimizin böyle bir uygulama yapması ve video konferansı ile hitap etmesi bizde bir farkındalık oluşturması lazım. Bu bir parafigma değişimi bundan sonra beklememiz gerekir ki Milli Eğitim camiamız Vali beyin değişik projelerine ve değişik uygulamalarına hazır olunmalı.
 
İlçemizde okullarımızda özelikle okul müdürlerimiz ve idarecilerimizin okul servislerinin geliş-gidiş ve denetimlerini titizlikle takip etmeleri gerekiyor. Yine okul çevre güvenliği ve kameralar ilçemiz Yozgat il milli eğitim müdürlüğünün toplantısında verilen istatistiklere göre okullarımızın tamamında güvenlik kamerası olan ilçe bir tek Sarıkaya il merkezi olarak konuşuyorum. Köylerimizde yavaş-yavaş bitirmek üzeredir. Bundan dolayı da idarecilerimize teşekkür ediyorum. Vali beyimizin dediği gibi okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz gönül rahatlığı ile bizim makamımıza direk gelebilirler varsa sorunları her zaman paylaşmaktan kıvanç duyarız. Milli Eğitim için ülke için ilçe için yapılan her türlü faaliyette öğretmenlerimizin yanındayız.” diye konuştu.