Sarıkaya Kaymakamlığı ve Sarıkaya Belediyesi tarafından her bayram organize edilen bayramlaşma programı bu bayramda İlçemiz Merkez  Camii Kebiri önünde gerçekleştirildi.
 
Programa Kaymakamımız Yasin Özcan, Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel, Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Deveci, Jandarma Komutanı Teğmen Yuşa Kılınç, Emniyet Müdürü Kadir Topkaya, İlçe Müftüsü Emrah Kandemir, Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş Siyasi Parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 
Gerçekleşen programda Kaymakamımız Yasin Özcan vatandaşların bayramını tek-tek kutladı. Özcan”Bayramlar; dostluk ve kardeşlik duygularının canlandığı, yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin yaşatıldığı, birlik ve beraberlik bilincinin ön plana çıkartılarak toplumsal barışın tesis edildiği güzide zaman dilimleridir. Bu duygu ve düşüncelerle bayramın tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini, beraberlik ve kardeşliğimizin artmasına vesile olmasını temenni eder hepinizin Ramazan bayramını kutlarım” dedi.
 
Tören sonrası ilçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edilerek görevi başındaki Polis ve Askerlerin bayramları kutlandı.