Sarıkaya Kaymakamlığı ve Sarıkaya Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen iftar yemeğinde mahalle ve köy muhtarlarını ağırlayan Kaymakamımız Yasin Özcan ve Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel, hem muhtarlarla sohbet etti hemde birlikte iftar açtılar.  

İftar yemeği Sarı Zeybek Kültür Merkezi Şehit Mustafa Kemal Devrilmez Salonunda verildi. Organizasyona Kaymakamımız Yasin Özcan, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Jandarma Komutanı Yüzbaşı  Adem Yeleğen, İl Genel Meclis Üyeleri   Murat Yıkılmaz, Dursun Tuncer  ve Abdullah Güngör, Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Ünal, mahalle ve köy muhtarları katıldılar.
 
Geniş bir katılımla gerçekleştirilen iftar yemeğinin ardından konuşan Kaymakamımız Yasin Özcan; “Burada hep birlikte mahalle ve köy muhtarlarımız, İl Genel Meclisi Üyelerimiz,  Belediye Başkanımız hep birlikte bir iftar yapmak istedik. Bu davetimize icabetinizden dolayı hepinize ayrı-ayrı teşekkür ediyorum. Ramazan ayı birlikteliğin ve dayanışmanın sembolüdür. Düzenlenen bu iftar yemeği de bizim birlikteliğimize bir vesile oldu. Bu sebeple ki bu iftar yemeğinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Katılan herkesin Mübarek Ramazan ayını kutluyor katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı-ayrı teşekkür ediyor ” Dedi.
 
Daha sonra Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel’in konuşmasında; "Öncelikle hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Kaymakamımız muhtarlarımızla birlikte bir iftar yapalım diye teklifte bulununca bütün muhtarlarımıza ulaştık ve Kaymakamımızın  destekleriyle böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Bende hepinizin Mübarek Ramazan ayını kutluyorum Cenabı Allah inşallah bayrama kavuşmayı hepimize nasip etsin hayırlı Ramazanlar diliyorum.” Dedi.