30 AĞUSTOS COŞKUYLA KUTLANDI
 
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü tüm yurtta olduğu gibi Sarıkaya’da da düzenlenen resmi törenle kutlandı.
Kutlama Törenine, Kaymakamımız Yasin Özcan, Garnizon Komutanı Jandarma Teğmen Yuşa Kılınç, Cumhuriyet Savcısı Oğuz Sağlam, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel,  Kurum Amirleri, Kurum Müdürleri, STK temsilcileri, Siyasi Parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 
PROTOKOL ATATÜRK ANITA ÇELENK BIRAKTI
 
Kaymakamımız Yasin Özcan ve Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk,  Silah Arkadaşları, Türk Büyükleri ve Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.
 
GARNİZON KOMUTANI TEĞMEN YUŞA KILINÇ GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMA YAPTI
 
Garnizon Komutanı Teğmen Yuşa Kılınç günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “ Bugün barutun kanla, kanın canla buluştuğu canın millet ve vatan ve bayrak uğruna destanlaştığı gündür.  Bu gün Türk Milletinin esir edilemeyeceğini Türk Vatanının parçalana yamayacağının tüm dünyaya haykırıldığı gündür.   Bugün asil Türk Milleti ve onun bağrından çıkan kahraman Türk ordusunun en şanlı zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zaferinin 95 yıl dönümüdür. Bu zafer Ulu Önder Atatürk’ün Önderliğinde çelikleşmiş bir milli beraberlik ruhu içerisinde dünyanın en güçlü ordularına karşı elde edilen hürriyet ve bağımsızlık aşkıyla yanan bir milletin sarsılmaz azim ve inancının zaferidir. Bu müthiş zafere ulaşmak için Türk Milletinin hürriyet ve İstiklal mücadelesinin ölümsüz bir abidesi olan 30 Ağustos Zaferiyle vatanımız ve milletimizin aydın mutlu ve müneffer geleceği garanti altına alınmıştır. Bu zaferle eşsiz Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı özgürlük ateşi yalnızca Türklerin değil dünyadaki ezilmiş bütün ulusların hürriyet meşalesi olmuştur. Bu duygu ve düşünceler ile Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile dava arkadaşlarının ve vatan topraklarının bedelini canlarıyla ödeyen aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle saygıyla anıyor kahramanlıklarıyla destanlar yaratmış gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Şanlı Zaferin 95 yıl dönümünü Türk Milletine ve onun bağrından çıkan kahraman Türk Ordusuna kutlu olsun” dedi.
 
KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI TEBRİKLERİ KABUL ETTİ
 
Hükümet Konağı Atatürk anıtı önündeki törenin ardından; Kaymakamımız Yasin Özcan’ın yanında Cumhuriyet Savcısı Oğuz Sağlam ve Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel olmak üzere 30 Ağustos Zafer Bayramı’yla ilgili tebrikleri kabul etti.