15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, hain darbe girişimi sırasında Ankara Genel Kurmay Başkanlığı ve Kızılay Meydanında yapılan saldırıda şehit düşen Yıldız Gürsoy, Cengiz Polat ve Suat Akıncı'nın ilçemizde yaşayan akrabaları ziyaret edildi.   
 
İlk ziyaret İlçemiz Şekerpınar Mahallesinde yaşayan Şehit Cengiz Polat’ın amcası Ahmet Polat ziyaret edildi. Şehidimiz için Kuranı Kerim okunarak dua edildi.
 
Buradaki ziyaretin ardından Burunkışla köyüne gidilerek Şehit Suat Akıncı’nın dayıları Dilaver Akın, Oktay Akın ve Erol Akın’ın evinde ziyaret gerçekleştirildi. Şehidimiz için Kuranı Kerim okunarak dua edildi. Duanın ardından şehidin amcası ile bir süre sohbet edilerek, acılarını paylaştı.
 
Burunkışla Köyüne yapılan ziyaretin ardından, İlçemizin Tepedoğan köyüne gidilerek Şehit Yıldız Gürsoy un annesi Fadime Gürsoy ve abisi Okay Gürsoy ziyaret edildi.
 
Buradaki ziyaretin ardından Şehidin Tepedoğan köyünde bulunan kabri ziyaret edilerek,  İlçe Müftüsü Emrah Kandemir Kuranı Kerim okuyarak Şehit için dualar edildi.