Antalya’da öğretmenlik yapan Yasin Karadavut, 15 Temmuz kanlı darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak adına bisikletine binerek ‘15 Temmuz Bisiklet Turu" sloganı ile Yozgat'dan Niğde’ye, oradan da 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’in mezarının bulunduğu Çukurkuyu beldesine geçecek.
İlçemize ulaşan  Yasin Karadavut, Kaymakamımız Yasin Özcan'ı  da ziyaret etti. Ziyarette Kaymakamımız Yasin Özcan ile görüşen öğretmen Karadavut, amacının 15 Temmuz 2016 da gerçekleştirilmeye çalışılanlan hain darbe girişimi karşısında Aziz Milletimizin sımsıkı ve dimdik duruşunu Özellikle Bu milletin bir evladı olan adeta 15 Temmuz da göstermiş olduğu kahramanlıkla adı simgeleşen Kahraman Şehidimiz  Ast Subay Ömer HALİSDEMİR in adını yaşatma bu duygu düşünce ve ruhu yaşatarak genç nesillere aktarmaktır. dedi.
Kaymakamımız Yasin Özcan, öğretmen Yasin Karadavut’a teşekkür ederek, “15 Temmuz’un seneyi devriyesinde o gece şehit olan tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve aziz milletimize tekrar başsağlığı diliyorum ve gazilerimize de acil şifalar diliyorum" dedi.
 
Ziyaretin ardından Kaymakamımız Yasin Özcan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Yasin Karadavut,'a roma hamamı maketini vererek Niğde’ye gitmek üzere bisikletiyle yola çıktı.