Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 80. yılında ilçemizde düzenlenen törenle anıldı. İlk tören programı Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. 
Hükümet Konağı bahçesindeki gerçekleşen törende, Kaymakamımız Yasin Özcan ve Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel sırasıyla Atatürk Anıtı’na Çelenkleri sundular.

Çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, anma programı için Sarızeybek İş ve Kültür merkezi Şehit Yılmaz Gündüz salonuna geçildi.

Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen anma programına, Kaymakamımız Yasin Özcan, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Deveci, Jandarma Komutanı Teğmen Yuşa Kılınç, Emniyet Müdürü Kadir Topkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Anma programında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mesut Erbir tarafından yapıldı. 

Daha sonra Ulu Önder’in hayatı içeren video gösterisi izlendi, öğrenciler günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okudu, Türküler ve Atatürk Oratoryosu’nun ardından anma programı sona erdi. 
 
Düzenlenen Atatürk'ü anma Programı’nın hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Kaymakamımız Yasin ÖZCAN, Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerine ayrı ayrı teşekkür ederek, başarılı sunumlarından dolayı kendilerini tebrik etti.